Patrick Ness “More Than This”

EST: Patrick Nessi raamat „More Than This“ on üks selliseid raamatuid, mis võetakse kätte ja loetakse hingetuna lõpuni, suutmata seda vahepeal käest panna. 500 lehekülge lendavad mööda nagu üksainus silmapilk. Raamat algab poisi uppumisega. Ta vajub vee alla, jäädes üksi oma viimasteks hetkedeks ja… sureb. Teadvusele tulles on poiss üllatunud. Kuidas on võimalik, et ta on endiselt elus? Ja mis on see veider, mahajäetud paik, kuhu ta sattunud on?

Raamatu sisu on veidi filosoofiline ning selles püütakse leida vastuseid igivanadele ja eksistentsiaalsetele küsimustele – Mis on elu mõte? Kas kõik on juhuslik? Mis on reaalsus ja kas on olemas midagi enamat? Kas kõik need küsimused on üleüldse olulised? Iga vastusega kerkivad esile üha uued küsimused ning lugejal ei jõua hetkekski igav hakata.

See raamat on Tallinna Keskraamatukogus saadaval inglise keeles. Kahuks ei ole raamatut veel eesti keelde tõlgitud. Patrick Ness on muuhulgas kirjutanud terves maailmas ülipopulaarseks osutunud ja ka filmilinale toodud raamatu „Kui koletis kutsub“.

ENG: Patrick Ness’ book „More Than This“ is one of those books that is picked up and then read, breathlessly, until reaching the end, without daring to put it down in the meanwhile. 500 pages fly by like a single blink of an eye. The book starts with the drowning of a boy. He sinks under the water, all alone in his final moments, and… dies.

Upon regaining consciousness, the boy is surprised. How is it possible that he is still alive? And what is this odd, abandoned place, where he has ended up? The book is kind of philosophical and tries to answer a few age-old and existential questions – What is the meaning of life? Is everything random? What is reality and is there something more out there? Are all these questions important at all? With every answer, new questions pop up and the reader will not get a chance to get bored.

This book is available in Tallinn Central Library in English. Unfortunately, it has not yet been translated into Estonian. Patrick Ness has, among other things, written the book „A Monster Calls“, which was hugely popular all over the world and was brought onto the silver screen.

Leia raamat e-kataloogist ESTER.