R. J. Palacio ,,Ime“

,,Ime“ räägib loo Augustist, 5. klassi poisist, kes läheb esimest korda päris kooli. August pole päris tavaline laps – nimelt on ta nägu sünnist saati moondunud ja talle on elu jooksul tehtud 27 operatsiooni.

Samal ajal kui August uues koolis kohaneda üritab, on tema õde, esimest aastat keskkoolis õppiv Via, silmitsi teistsuguste raskustega. Tema vanad sõbrad käituvad imelikult ja vanemad on niivõrd keskendunud venna eest hoolitsemisele, et Via näib alati teisejärguline olevat.

Raamat on üles ehitatud kasutades Augusti, Via ning nende nelja koolikaaslase vaatepunkte. Sündmusi läbi nii mitme erineva silmapaari vaadates saab lugeja aimu kõigi tegelaste mõttemaailmast ja salajastest tundmustest.

Palacio loodud siiras lugu läheb südamesse nii lapsele kui ka täiskasvanule. Raamat on kirjutatud rohke huumoriga, kuid puudu ei jää loomulikult ka nn pisarakiskujatest hetkedest. Eelkõige teevad selle loo eriliseks just armsad tegelased, kellele on väga lihtne kaasa elada.

Soovitan vaadata ka raamatul põhinevat 2017. aastal ilmunud filmi „Väike ime“.

Ilmunud: Hea Lugu, 2014
Tõlkinud: Hels Hinrikson