Roald Dahl „George’i Imeline Arstirohi“

George Kapriis on tore väike poiss, kes olude sunnil peab hoolitsema maailma kõige kiuslikuma vanaema eest. Viisakas ja abivalmis poiss püüab kõigest hingest pahura vanaema tuju parandada, kuid miski ei ole piisavalt hea. Vanaema on jätkuvalt jube ja õel.

Raamat on särtsakas: vastandlikud iseloomud põrkuvad, kuni George’i juhuslikest koostisainetest kokkusegatud rohi teeb imet. Imerohul on mõned üllatavad kõrvalmõjud – vanaemaga hakkab juhtuma veidraid asju.

Uudne rohi leiab katsetamist ka taluloomadel ning tundub olevat võimalik rahamasin.

Loo tegelased on värvikad, samuti nende kõnepruuk. Raamat on Roald Dahlile omaselt absurdne, mõõdukalt õudne ja õpetlik lugemine. Quentin Blake’i illustratsioonid annavad lisavõlu.

Imelisest arstirohust saab lapsele üllatav võimalus kurjusele vastu astuda. Meetod on ohtlik, seepärast on autor lisanud lugejatele hoiatuse: ärge proovige George´i imelist arstirohtu ise kodus valmistada!

Roald Dahli lastelugusid naudivad ka täiskasvanud.

***
Ilmunud: Draakon & Kuu, 2011, 2017
Illustreerinud: Quentin Blake
Tõlkinud: Elise ja Viktor Nikonov, värsid Leelo Märjamaa

Roald Dahl „George’i Imeline Arstirohi“ e-kataloogis ESTER

Roald Dahl “George’s marvellous medicine” e-kataloogis ESTER

Roald Dahl „Stebuklingieji Džordžo vaistai“ (leedu keeles) e-kataloogis ESTER

Enel Siidra

Tallinna Männiku raamatukogu raamatukoguhoidja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga