Alex George „Parem päev: sinu vaimse tervise käsiraamat“

Selles raamatus jagab arst Alex George noortele sõbralikke ja praktilisi nõuandeid, kuidas oma vaimse tervise eest hoolitseda ja probleemide korral ennast aidata. Mida teha, kui tunned kurbust, viha, pettumust või üksindust? Oskad hoolitseda oma keha eest, aga aju ja vaimse tervise oled jätnud hoole ja tähelepanuta?

Raamatus antakse näpunäiteid, kuidas isegi tipptasemel muretseja võib oma probleemiga sõbraks saades negatiivse mõtte positiivseks muuta. Saab ka palju kasulikku infot ja nõuandeid, kuidas ärevusest vabaneda ja stressiga toime tulla. Kuidas liikumine ja loovus aitavad vaimu vormis hoida. Dr Alexil on hulgaliselt praktilisi tehnikaid ja tööriistu mõtteviisi muutmiseks. Abiks on enesejaatuse harjutus.

Raamatust leiame ka vaimse tervise abi Eestis. Sealt saab soovitusi, kust ja kuidas probleemide korral abi leida.

Elu on teekond, kus kogeme tõuse ja langusi, aga pead teadma, et alati on tulemas paremaid päevi.

Autor alustab ja lõpetab raamatu järgmiste sõnadega: „Vahel heidab elu meid kuristikku, kuid pere ja sõprade abiga saame me jagu ka pealtnäha ületamatutest katsumustest.“ (lk 5, 224)

Teos on pälvinud Briti raamatuauhinna „Parim laste aimeraamat 2023“.

Ilmunud: Pegasus, 2024
Illustreerinud: The Boy Fitz Hammond