Chris Priestley “The Last of the Spirits”

EST: Charles Dickensi kuulsa romaani eeskujul kirjutatud lugu räägib orvuks jäänud Samist ja Lizziest, kes Jõululaupäeval Londoni tänavatel kerjavad.

Rikas Ebenezer Scrooge’i-nimeline mees ei ole nõus lastele midagi andma. Nimelt arvab ta, et vaesus on vaja hävitada. Näljased ja külmetavad lapsed uinuvad õhtul kirikuaias. Ootamatult näeb Sam vaimu nimega Jacob Marley, kes teatab, et ta on Scrooge’i vana sõber. Sam märkab, et vaimu ümbritsevad ketid, mis on meeldetuletuseks asjadest mille Marley oma elus tegemata jättis. Sam on pahane, sest vaim tahab Scrooge’i külastada ja hoiatada, et päästa tema hinge sarnase saatuse eest. Poiss usub, et ahne Scrooge ei vääri abi ja peab surema.

Seejärel reisib Sam koos Jõuluvaimudega minevikku ja tulevikku. Ta näeb oma silmadega, mis võib juhtuda, kui Scrooge oma käitumist ei muuda või üldse oma elu kaotab. Sam tunneb nähtu pärast hirmu ja kardab eelkõige oma õe tuleviku pärast.

Mida Sam nägi ja mismoodi lugu lõppes? Seda saab teada raamatut lugedes. Tegemist on suurepärase looga, mis meenutab lugejatele, et meie maailmas juhtub aeg-ajalt imesid. Samuti õpetab raamat meile seda, et vahel ei ole kõik päris nii nagu näib ja teiste aitamine võib olla kõige parem kingitus.

ENG: Based on the famous novel by Charles Dickens, this book describes two orphans who are begging on the streets of London on Christmas Eve. The wealthy Ebenezer Scrooge refuses to give them anything. He is also believes that poverty should be exterminated.

The starving and hungry children fall asleep in the churchyard. Suddenly, Sam sees a ghost named Jacob Marley who informs him that he used to be a friend of Scrooge’s. Sam notices that the ghost is wearing chains. These are a reminder of the things that Marley left undone during his lifetime. Sam is angry at the ghost for wanting to go and warn Scrooge from having a similar fate to his. The boy believes that the greedy Scrooge doesn’t deserve any help and should die.

Then Sam, along with Christmas spirits, travels into the past and the future. He sees what may happen if Scrooge continues as he has done or loses his life altogether. This scares Sam and he is especially worried for the fate of his sister.

What exactly did Sam see and how did the story end? All that will be unveiled while reading the book. It contains a wonderful story, which reminds readers that sometimes miracles happen in our world. The book also teaches us that sometimes things are not exactly what they seem and the act of helping others may be the greatest gift of all.

Leia raamat e-kataloogist ESTER.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga