Benji Davies „Tormivaal“ ja „Tormivaal talvel“

Illustraator: Benji Davies

Noi, tema kalurist isa ja nende kuus kassi elavad väikeses majas mere ääres. Töökas isa läheb iga päev merele ja poiss jääb üksi koju.

Pärast suurt tormi leiab Noi kaldale uhutud väikese vaala ja päästab ta. Vaal tunneb ennast vannis isa eest peidus mõnusalt ja poiss saab temast hea jutukaaslase. Isa mõistab, et poiss on üksildane, kuid sellest hoolimata tuleb vaal tagasi merre viia. Noi ja isa saadavad vaala merre oma pere juurde ja peavad rannas piknikku. Noi loodab sõbraga veel kohtuda.

Illustraator: Benji Davies

Uus kohtumine saabub talvel, kui torm jõuab Noi kodusaarele ja isa jääb kalapaadiga jäävangi. Kalamehed päästavad Noi isa ja vaalad lükkavad paadi kaldale. Hiljem meenutavad Noi ja isa tihti seda jäist õhtut.

Mitmekümnesse keelde tõlgitud ja auhindu võitnud südantsoojendavad lood on illustreerinud autor ise. Lastel on põnev uurida värvikaid ja detailseid pilte Noi kodust ja saareelust. Kirjastus soovitab raamatut lugemiseks 3-99-aastastele.

Ilmunud: Rahva Raamat, 2019
Tõlkija: Dea Oidekivi

Leia raamatud e-kataloogist ESTER.

Ly Mere
Pirita raamatukogu raamatukoguhoidja