Tiit Kändler “Kukkuva maa lapsed”

Raamatus uuritakse, kuidas toimivad planeet Maal erinevad jõud. Autor alustab algusest: millest Maa üldse koosneb, tema tekkelugu ja kuidas ta koos püsib. Ja kas olete mõelnud, millisena nägid kuud dinosaurused? Lisaks käsitletakse erinevaid meile igapäevaseid elemente nagu näiteks vesi, kivi, õhk ja tuli. Kas on võimalik näha õhku? Kas maa hingab? Teemade illustreerimiseks on jutustab autor mitmeid lugusid. Nutikaid seoseid luues ja näiteid tuues selgitab ta nähtusi, mida muidu ei oskaks ehk tähelegi panna, mõistmisest rääkimata. T. Kändleri raamat annab hea ülevaate meie koduplaneedist noortele teadmishuvilistele – sellistele, kes natuke midagi juba teavad, aga tahaksid kõike veel paremini teada. “Kukkuva maa lapsed” on raamat, mis ärgitab lugejat ise märkama ja mõtlema.

Raamatu autor Tiit Kändler on füüsik ning tegutsenud pikka aega teadusajakirjanikuna. Tema sulest on ilmunud mitu teadusraamatut ka lastele.

Ilmunud: Ajakirjade Kirjastus, 2010
Illustreerinud: Eerik Kändler