Becky Albertalli „Simon vs homo sapiens’i vandenõu“

raamatukaas

Simonil on kirjasõber Sinine, kellega nad varjunimede all suhtlevad. Sinisega jagab ta oma kõige isiklikumaid ja sügavamaid mõtteid, millest ta sõbrad ja perekond ei tea. Muu info, mis võiks anda väiksemagi vihje kirjutaja identiteedi kohta, hoiavad nad salajas. Miks? Sest neil on reegel – jääda anonüümseks. Sest nad käivad samas koolis. Sest on väga suur võimalus, et nad käivad lausa samas klassis.

Kumbki neist ei ole veel valmis oma saladusega avalikkuse ees kapist välja tulema. Nad pole isegi vanematele ja parimatele sõpradele öelnud, et on geid. Selleks on vaja sobivat hetke, kui tunned, et oled valmis oma saladust teistega jagama.

Aga Martin ei küsi, kas või millal Simon tahab oma orientatsiooni kogu maailmale kuulutada. Üks asi viib teiseni, kuni ohtu satub ka Simoni ja Sinise suhe.

Raamat sobib lugemiseks nii tüdruktele kui ka poistele ning annab lugejale võimaluse mõtiskleda, kuidas käituksid ise samas situatsioonis Simoni ja Sinise asemel.

Ilmunud: Pikoprint, 2017
Tõlkinud: Mario Pulver

Leia raamat e-raamatukogust ELLU.

Kairi Kadarpik
Eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja