Karin Kilp „Oma saar: lugu valgusest“

Karin Kilbi esimene raamat viib meid väikesaarele, kus ta ise on korduvalt saarevahiks käinud.

Tormi sõidab ema ja isaga nädalaks asustamata saarele puhkama. Ei, see saar ei ole kaugel! See on üks Eesti väikesaartest – Keri saar Soome lahes Prangli lähedal. Mida üks väike poiss peaks tegema asustamata saarel, kus pole ei televiisorit ega ka interneti, arvutimängudest rääkimata? Tormi üllatuseks ei ole saar midagi nii asustamata nagu ta arvas. Juba esimesel hommikul leiab ta endale uue sõbra. Koos asutakse saart avastama. Koos jälgitakse tormavat merd ja merelinde. Koos käiakse saarel olevas majakas. Kogu päev on sisustatud! Ainult, miks sõber küll nii püsimatu on?

See Eesti loodust täis raamat on hea lugemine kõigile loodushuvilistele väikestele ja suurtele.

Ilmunud: Varrak, 2019
Illustreerinud: Kamille Saabre