Diana Wynne Jones “Howli liikuv kindlus”

Raamatu peategelane, Sophie Hatter, töötab oma vanemate kübarapoes ning õmbleb imeilusaid kübaraid, millele ta oskab (ilma enese teadmata) anda maagilise jõu. Sellist võimet on aga ohtlik omada… Kõnnumaade nõid, kes tunnetab Sophies konkurentsi, paneb sellest teada saades noorele tütarlapselele peale koleda nõiduse.

Samal ajal on küla lähedal oma liikuva lossiga sisse seadnud end võlur Howl, kelle kohta liigub palju jubedaid kuulujutte. Muuhulgas räägitakse seda, et ta õgivat noorte neidude hingesid. Kõik külaelanikud on hirmul.

Lootuses, et Howl suudab temalt nõiduse maha võtta, tungib Sophie võluri liikuvasse kindlusse. Algab peadpööritav seiklus, kus tütarlaps õpib nii enda kui võluri tegeliku olemuse kohta rohkemat kui seda võinuks eales arvata.

Tegemist on suurepärase fantaasiateosega, mis sobib lugemiseks nii noortele kui ka täiskasvanutele.

Raamatu põhjal valmis 2004 aastal samanimeline animefilm, mis on võitnud mitmeid erinevaid mainekaid auhindu.

Romaan ise on võitnud aastal 2006 Phoenixi auhinna, mis on märkimisväärne, sest auhinna pälvis raamat alles 20 aastat pärast selle esmakordset ilmumist (1986).

Ilmunud: Fantaasia, 2017

Loe e-raamatukogus ELLU.