Benji Davies „Vanaema linnupoeg“

Südamlik lisa juba tuttavate Noi-lugude sõpradele ja vahvatele vanaemadele.

Isa viib Noi suveks vanaema juurde üksikule saarele. Vanaema tundub alguses päris pentsik – keedab vetikatest toitu ja hoiab hambaid purgis, pealegi ei ole tal kunagi aega mängida. Noi otsustab igavuse peletamiseks saart uurima minna. Tõuseb torm ja ta jääb tõusuveega koopasse lõksu. Tuul heidab sinna ka tillukese räsitud linnupoja.

Seiklus saab õnneliku pöörde kui vapper vanaema purjekal koopa juurde jõuab. Lisaks Noi kaaslasele võetakse koduteel paati veel tormi kätte jäänud linnukesi, kes pärast toasoojas kuivavad ja kõhud täis söövad. Noi linnuke aga jääb saarele ja nüüd hakkavad nad kõik koos vanaema saart avastama ja sõprust looma.

Raamat sobib nii iselugejale kui ka ettelugejale. Illustratsioonid on südantsoojendavad ja meisterlikud.

Ilmunud: Rahva Raamat, 2020
Illustreerinud: Benji Davies

Leia raamat e-kataloogist ESTER.

Ly Mere
Pirita raamatukogu raamatukoguhoidja