Lille Roomets „ Minu elulugu. Jens Kuusk, 8-aastane“

Jens, Pets ja Volts on kolm sõpra, kelle missiooniks on otsida vastuseid tähtsatele ja elulistele küsimustele ja muidugi ka rikkaks saada. Poiste meelest võiks raha olla nagu raba, et saaks osta nii palju jäätist, et kõike ei jõuaks ära süüa ja osa sulaks lihtsalt ära. Selle kõige elluviimiseks ideedest neil juba puudust ei tule. Ajalehe väljaandmine, saapapuhastamise äri või koduste raamatute mahamüümine peaks ju rikkaks tegema. Vähemalt poiste arvates. Kliimamuutmise kampaania ja prügiinstallatsioon võiks ju ometi neile ühe sponsorlepingu tuua. Aga võta näpust, mingil poistele arusaamatul põhjusel ei kuku ükski nende ettevõtmine välja nii nagu plaanitud. No ja siis veel need täiskasvanud! Nad ei mõista üldse poiste plaane ja muudkui pahandavad. Kolmikut aga need väikesed tagasilöögid ei takista ja nad jätkavad oma tegemistega.

Sellest raamatust ei saa teada, kuidas rikkaks ja kuulsaks saada, aga hea tuju saab lugedes küll. Kuigi raamat räägib poistekamba sekeldustest, sobib see lugemiseks kõikidele, kes soovivad kõhutäie naerda. Kasutades Voltsi sõnu: „NB!! TÜDRIKUTEL KAHH LUPATUD LUKETA…”

Ilmunud: Tänapäev, 2020
Illustreerinud: Valdek Alber