llmar Tomusk “Matemaatiline sõber: Ajukiip”

Mind kui matemaatikut pani seda raamatut haarama pealkiri. „Matemaatiline sõber“ on Ilmar Tomuski uue sarja esimene raamat.

Raamat jutustab loo poiss Markusest, kes ootas kooliminekut. Üsna varsti ei tunne ta koolis käimisest enam rõõmu, sest ei saa lihtsalt matemaatikast sotti.

Markus saab väga hästi aru, et kui on kirjutatud järjestikku tähed I, S ja A, siis saab kokku sõna ISA. Kuid kui on kirjutatud 1+1, siis ei saa ta aru, kuidas vastus saab olla 2.

Isagi ei suuda poissi aidata ning talle ükskordühte seletada. Isa ostab Markusele arvutamise jaoks kalkulaatori. Kalkulaatori abiga teeb poiss matemaatika kodused tööd ära. Lisaks arvutamisele hakkab kalkulaator poisiga ka suhtlema.

Kalkulaatori abil leiab Markus endale tulnukast sõbra ning algavadki seiklused, millest saab edasi lugeda järgmisetest raamatutest.

Ilmunud: Tammerraamat, 2020
Illustreerinud: Urmas Nemvalts