Jenny Jägerfeld “Minu suurejooneline elu”

“Minu suurejooneline elu” räägib 12aastasest Siggest, kes koos ema ja kahe väikese poolõega kolib Stockholmist elama oma vanaema juurde väikesesse Skärblacka linna. Sigge ei olnud oma eelmises koolis kuigi populaarne ja tunneb seetõttu suurt muret selle üle, kuidas tal uues koolis ja klassis minema hakkab. Ta teeb endamisi lausa uurimustööd sellest, kuidas olla populaarne ja mida selleks teha tuleks. Samuti on Sigge arvestanud välja, mitu päeva tal vajaliku populaarsuse saavutamiseks aega on jäänud. Päevi jääb üha vähemaks, loodetud populaarsust ei paista aga kusagilt…

Nii sümpaatset ja positiivse tooniga raamatut ei ole ammu lugenud! Selles on kuhjaga head huumorit ja toredaid mõtteid sõpruse, populaarsuse, üksinduse ja perekonna kohta. Lisaks figureerivad seal mitmed väga sümpaatsed loomad: Sigge perre kuuluvad lisaks emale, õdedele ja värvika olemisega vanaema Charlotte´ile ka veel koer Einstein, merisead Tarzan ja Frasse ning kilpkonn Carolina. Tundub, et ka autoril endal on samanimelised loomad, sest just neile (ja paljudele teistele loomadele) on kirjutatud raamatu pühendus: “Kõikidele loomadele, keda olen iial armastanud – koerad Benjamin, Siddhartha, Tijfen ja Dolly, merisead Tarzan ja Frasse, kassid Michel ja Toulouse, küülikud Turbolina, Stampelina ja Fritz ning kilpkonn Carolina.” (lk 3)

Raamatut soovitab ka Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Ilmunud: Varrak, 2020
Tõlkija: Kadi-Riin Haasma

Loe raamatut e-raamatukogus ELLU.

Ketlin Rauk
Pääsküla raamatukogu raamatukoguhoidja