Riikka Jäntti “Väikese hiire talv”

Raamat räägib väikese hiire ja tema ema talvistest tegemistest. Väike hiir on nagu tavaline laps ikka – käib lasteaias, emaga külastavad nad raamatukogu ja uisuplatsi ning küpsetavad kukleid. Kõik ei lähe aga alati sugugi nii, nagu hiireke seda sooviks. Näiteks ei meeldi talle talvemüts, millega ta näeb enda arvates naljakas välja. Kurb on ka see, et emal pole võimalik osta talle kõiki neid mänguasju, mida ta endale saada tahaks. Samuti ei ole ema nõus hiirele ostma telefoni, enne kui ta koolis hakkab käima. Väikese hiire arvates on ema väga ebaõiglane! Ta on mõnda aega üsna pahane, kuid mõtleb siis oma elu üle järele ja leiab, et tegelikult on päris paljud asjad siiski hästi.

Riikka Jäntti on Soomes elav kirjanik ja kunstnik. Tema väikese hiire sarja raamatuid on tõlgitud mitmetesse keeltesse üle kogu maailma. Eesti keeles on ilmunud “Väikese hiire jõulud” (2019) ning “Väike hiir sõidab maale” (2020). Tahaks loota, et sama sarja raamatuid ilmub peatselt veel, sest need on tõeliselt vahvad, hästi elulised ja toredate piltidega, mille autor ise on joonistanud. Raamatud on mõnusad ettelugemiseks juba paariaastastele lastele, trükitähtedega kirja pandud lood sobivad aga hästi ka nendele, kes ise lugemist õpivad.

Kõiki väikese hiire sarja raamatuid soovitab ka Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Ilmunud: Rahva Raamat, 2020
Illustreerija: Riikka Jäntti