Michaela Holzinger “Lukas ja nurgakoll”

Paljud lapsed kardavad pimedust, nii ka Lukas selles raamatus. Lukas on veendunud, et tema voodi vastas olevas pimedas nurgas elab koll! Nii ronib ta igal ööl oma vanemate voodisse magama – seal on mõnus ja turvaline ning nurgakolli seal kohe kindlasti ei ole. Kahjuks ei meeldi selline lahendus sugugi vanematele, sest nemad magavad üsna kehvasti kui Lukas nende vahele on pugenud. Niisiis tuleb mingi lahendus leida. Lukas pakub välja erinevaid võimalusi, näiteks: äkki tuleks ekskavaatoriga terve seina nurk maha tõmmata? Või ehk muretseda hoopis üks eriti teravate hammastega koer, kes nurgakolli tagumikust naksaks? Need variandid vanematele miskipärast eriti ei meeldi. Lõpuks aga tuleb poiss mõttele, mis esialgu tundub emale-isale küll veidi ootamatu, kuid töötab väga hästi!

“Lukas ja nurgakoll” sobib lugemiseks ja ettelugemiseks eriti hästi neile lastele, kes pelgavad pimedat tuba või tonte. Selle raamatu vahvad pildid näitavad, et kollid võivad olla tegelikult päris naljakad ja armsadki. Ja et oma hirmudest on täiesti võimalik võitu saada. Kuna lugu on tore ja humoorikas, siis on see väga vahva lugemine ka algklassiealistele, kes ehk küll kolle enam ammugi ei pelga.

Ilmunud: Koolibri, 2014
Illustreerinud: Stefanie Reich