Anti Saar “Suur koogitegu”

Anti Saare “Suur koogitegu” on luulevormis lugu Antsust ja Annast, kes ühel suvehommikul otsustavad ise pannkooke küpsetama hakata. Plaan oli paigas, kuid nagu ikka millegi esmakordsel tegemisel, ei tulnud kõik kohe sujuvalt välja ning olukord eskaleerus kiiresti. Üritades pannkoogitaignale komponente lisades saavutada see õige tekstuur ja maitse, jõuavad lapsed punkti, kus vann on tainast täis ning segamiseks ei jää muud üle kui kasutada suusakeppe. Kes küll jaksaks nii suurt taignakogust praadida ja koogid ära süüa? Õnneks tõttavad küpsetamisel appi ka ema ja isa ning söömisel ühendatakse jõud kogu naabruskonnaga.

Raamatu on illustreerinud Priit, Märt Rudolf ja Olga Pärn. Pildid on kaootilised ning annavad niigi hoogsale tekstile veelgi särtsu juurde. Nii nagu animafilmidesse lisatakse tihti lapsevanematele suunatud nalju ja viiteid, millest lapsed aru ei saa, võis neid leida ka selle raamatu illustratsioonidest. Vahvad detailid olid näiteks pereema Marimekko kleit ning õrrel istuvad kanad, kelle juures Baccara tuntud laulusõnad: „Yes sir, I can boogie but I need a certain song“.

Ilmunud: Kolm Elu, 2020
Illustreerinud: Priit Pärn, Märt Rudolf Pärn, Olga Pärn

Yvonne Bikejev
Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja