Maija Hurme ja Lina Laurent „Salajane aed“

Maija Hurme ja Lina Laurenti “Salajane aed” on sisult nii juturaamat kui ka taimekasvatuse õpik. Raamatu autor Lina Laurent on mesinik ning illustraator Maija Hurme harrastab kaevamisvaba taimekasvatust. Raamatule on kaasa aidanud ka mitmete ülikoolide teadurid ja dotsendid, et raamatus esitatud faktid tõesed oleksid.

Raamatut lugedes saad vastused paljudele küsimustele. Kuidas mõjub kaevamisvaba taimekasvatus kliimale? Mis toimub mullas? Kuidas kasvatada pisikesest seemnest taim? Miks on tolmlemine tähtis? Mis juhtub, kui taimed surevad?

Raamatus jutustatakse südantliigutav lugu kolmest sõbrast, kelle salakoht asub mahajäetud aias. See teos õpetab keskkonnasõbralikumalt elama, teisi märkama ja kogukonnaga ühise eesmärgi nimel töötama. Soovitan lugemiseks ja läbitöötamiseks nii lasteaia- kui ka koolilastele. See raamat sobib ideaalselt ka koolides õppeainete omavahelise lõimingu toetamiseks.

Ilmunud: Vesta, 2022
Illustreerinud: Maija Hurme
Tõlkinud: Allar Sooneste

Maarja Sinisalu