Helen Käit “Kristiine poisid tegutsevad”

raamatukaas

Kaheksanda klassi Ingmar elab tavalist koolipoisi elu päevani, mil teda süüdistatakse uhke iPhone’i varguses. Nooruki ukse taha ilmunud politseinikud tekitavad õudu, kuid ühes on Ingmar kindel: tema enda klassivenna Mareki telefoni varastanud ei ole. Ühiselt asuvad Ingmar ja tema julgust täis parim sõber Ragnar valesüüdistajale kätte maksma.

Raamatust leiab mõnegi vahva sõnumi nii sõbra kaitseks välja astumise kui ka liigse eputamisega kaasnevate tagajärgede kohta. Enda ilusate ja uute asjadega uhkeldamine ei ole sõprade leidmiseks kõige õigem meetod! Samuti leiab raamatust palju teismelistele omaseid vürtsikaid ütlemisi ning klassiõdede humoorikat kiusamist. Need hoiavad lugemise põnevana.

Nagu pealkirjast aimata võib, toimub tegevus Kristiine linnaosas. Seega pakub raamat kindlasti äratundmisrõõmu lastele, kes seal elavad.

Ilmunud: Tänapäev, 2017
Illustreerinud: Lembe Ruben