Eva Roos “Teistmoodi mööblipood. Kastani 57”

Kui enamjaolt on mööblipoed kõik ühtmoodi igavad, seisavad paigal ja eksisteerivad ainult ühes ajas, siis vot see kord on lood teisiti. Aramilda Tengelpung pöörab oma poes kõik peapeale. See aga ei meeldi audiitorile, kes nõuab vastutasuks kohustuslikke heategusid. Just nendest tegudest see raamat jutustabki pöörates tähelepanu keelele ja hea sõna väele.

Teistmoodi Mööblipood on kauplus, kuhu inimesed satuvad juhuslikult ja kust nad ostavad midagi väga veidrat, mis nende senise elu pea peale pöörab. Hiljem ei leia nad seda poodi enam kunagi üles. Põhjus on lihtne: Teistmoodi Mööblipoel on kombeks ajas ja ruumis liikuda.

Teistmoodi Mööblipoodi peab Aramilda Tengelpung – vana naine, kes armastab tahkeks keedetud musta teed, on riukaid täis nagu kotitäis nirke, suhtub teatud reeglitesse muretult ning kasutab mõnevõrra käredat sõnavara. Tema kaaslaseks on punane koer Piru, kes oskab rääkida, näeb välja nagu tolmu sees rullitud lihapirukas ning armastab kirglikult moosi.

Ühel päeval astub poodi sisse audiitor, kes nõuab näha arvepidamist ning määrab Aramildale ja Pirule võluesemete vales kohas ja valedele inimestele müümise eest nimekirja kohustuslikke heategusid. Esimene ülesanne on aidata poissi, kelle nimi on Olle Pai. Olle on 9-aastane poiss, kelle muidu toredat elu rikuvad ema ja isa pidevad tülid. Aramilda ja Piru aitavad Ollet amatöörluse parimas vaimus ning lõpuks kannavad nende pingutused ka vilja.

Raamat on lustakas, kuid räägitakse ka tõsistest asjadest, mis elus ette tulevad. Peategelane Armilda ütles mõtlikult: “Inimesed panevad nii suurt rõhku sellele, mida nad näevad. Tead, vahel ma mõtlen, kuidas inimesed siis räägiksid, kui nad näeksid, mis nende suust tegelikult välja tuleb.“

Leia raamat e-kataloogist ESTER.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga