Trace Moroney „Pettumus“

Illustraator: Trace Moroney

Raamat „Pettumus“ kuulub sarja „Minu tunded“. Sarnaselt teiste sama sarja raamatutega kirjeldatakse alustuseks lihtsas ja arusaadavas sõnastuses jänkupoisi tegelaskuju abil, mis tunded valdavad teda pettumust kogedes. Neid võib samaaegselt olla lausa mitu – viha, nõutus, lootusetus…  Siin saab lugeja mõelda, kas ka tal on nii või lisandub veel midagi?

Seejärel selgitab autor näidete abil, kuidas võis pettumust valmistav olukord tekkida. Kindlasti on igal lugejal – ka kõige väiksematel – lisada näiteid oma kogemustepagasist. Raamat pakub ka lahendusi ja lohutust: igaüks kogeb pettumust, kuid sellest on võimalik üle saada ja lõpuks on kõik jälle hästi.

Lihtsa keele ja napi teksti tõttu sobib raamat lugemiseks-arutlemiseks juba  kõige pisematele lastele. Autori imearmsad ja fantaasiaküllased illustratsioonid täiendavad kujundlikult teksti. Lapsevanemale ja õpetajale on lõppu lisatud lastepsühholoogide kommentaarid.

Koolibri, 2019
Tõlkinud: Mari-Ly Tiitsmaa