Laura Merirand „Rasmus ja Flip“

Illustraator: Kadri Ilves

Rasmus saab endale koera – neljakuuse Cavalier King Charles spanjeli, kellele ta paneb nimeks Flip. Algab koos kasvamine ja targemaks saamine. Poisile on selles abiks vanemad ja raamatud, Flipile „naabrimees“ buldog Roderick. Raamatus kirjeldatakse muuhulgas esimest loomaarstil käiku, koertekooli esimest tundi ja seda, mis juhtub kui Flip jääb esimest korda üksi koju.

Teoses vahelduvad Rasmuse mõtted Flipi omadega. Nii näeme kõiki olukordi nii koera kui ka tema noore omaniku silmade läbi. Mõned näited. Poiss kasutab enda teada ilusat rohelist jalutusrihma, mille Flip aga hoopis roheliseks juhtmeks ristib. Ka porilompidest on noortel erinevad arusaamad – Flip leiab, et need on püherdamiseks loodud ja püüab inimestele ka seda tarkust õpetada, aga nemad tirivad ta sealt hoopis välja.

„Rasmus ja Flip“ näitab väga realistlikult, mis juhtub kui perre võetakse kutsikas. Tore on neid esimesi nädalaid lugeda ka kutsika vaatenurgast, kelle elu ju samuti täielikult muutub.

Ilmunud: Tammerraamat, 2019

Stiina Sild