Heli Lukner, Mare Müürsepp “Füübits”

raamatukaas

Pealkiri tähendab teisisõnu Füüsika aabits. Iga tähestiku tähe all on toodud mõni mõiste, mis seletatakse lahti ka kõige noorematele kooliõpilastele mõistetavas vormis. Selgitatavate mõistete valik ulatub aatomist universumini. Näiteks A all on aatom ja aeg, täht L tutvustab laserit. Täht V alt saab aga teada päris paljude nähtuste kohta. Mõistet selgitab hulk ühelauselisi lihtsaid kirjeldusi ja võrdlusi, mida iga nähtus endast kujutab.

Raamat sobib füüsika mõistete õppimiseks-selgitamiseks kõige noorematele. “Füübitsa” autorid on ettenägelikult toonud tumedamas kirjas esile kõik mõisted, mida raamatus on lahti seletatud. Sel moel luuakse seoseid teiste mõistetega füüsikas. Nii saab noor lugeja uute küsimuste tekkides neile ka kiirelt vastuseid otsida sellest samast raamatust. Raamatu pildimaterjal on põnev kombinatsioon fotodest, joonistustest ja skeemidest.

Ilmunud: Tammerraamat, 2017
Illustratsioonid ja fotod: Heli Lukner, Taavi Torim, Schutterstock