Christine Nöstlinger „Franzi koolivaheajalood“

Franz on kaheksa aastane ja käib juba koolis. Tema suurim mure on, et ta on väga lühikest kasvu ja heledate lokkidega, nii et kõik peavad teda väikseks plikatirtsuks. Muresid on veelgi – kõike peab tegema korra kohaselt, muud ei olegi kui aina kohustused, kohustused, kohustused.

Franz ootab pikisilmi koolivaheaegu, sest siis saab ta teha kõike oma tahtmise järgi. Koolivaheajad tekitavad aga muret Franzi vanematele, eriti pikk suvevaheaeg, mis on ju pikem kui vanemate puhkus.

Ühel suvel paistab nii, et neil polegi Franzi kellegi hoolde jätta. Ootamatu lahendusena tekib võimalus sõita koos sõbraga laagrisse. Franz kardab, sest laager on tema jaoks täiesti uus olukord ja püüab veel viimasel hetkel laagrisse sõitu nurjata. Laagris näib, et taas peab Franz pistma rinda kõigi oma tavapäraste muredega: narrimine väikese kasvu tõttu, ettemääratud päevakava… Lõpuks leiab ta aga kõigile probleemidele nutikad lahendused.

Franzi moto võiks olla – igas halvas leidub ikka midagi head.

Ilmunud: Kakaduu, 2018
Tõlkinud:  Merlin Laansoo
Illustreerinud: Erhard Dietl

Leia raamat e-raamatukogust ESTER.
Loe e-raamatukogus ELLU.

Jana Orion