Margery Williams „Sametjänes“

Sametjänes on kaunis sametise kasukaga mängujänes, kes elab poisi mänguasjakapis teiste mänguasjade keskel.

Ühel päeval kohtab ta oma seiklustes metsjäneseid ning temas tärkab unistus olla samuti päris jänes, saada tõeliseks – suuta joosta, hüpata ning tantsida sama kiiresti ja osavalt kui metsjänesedki. Teised mänguasjad on talle jutustanud sellest, et kui laps ühte mänguasja väga armastab, siis võib see armastus puhuda igasse mänguasjasse elu sisse. Ja ühel päeval sametjänese soov täitubki, temast saab tõeline jänes!

Kuid siis avastab sametjänes, et olla „päris“ ei olegi tegelikult nii vahva kui ta oma unistustes arvanud oli… Hoopis olulisem on olla armastatud.

See on südamlik lugu armastusest, hoolimisest ja sõprusest, mis on pandud kirja lapsele sobivas võtmes. Sellest loost võib leida avastamist, kurbust, rõõmu ning seiklusi. Lapse jaoks on see ühtaegu nii õpetlik kui ka põnev lugu, mis võib ta panna oma mänguasjadesse suhtuma hoopis uuel moel – äärmiselt sügava armastuse ja kiindumusega.

Ilmunud: Koolibri, 2015
Illustreerinud: Catherine Zarip