Francesca Simon „Hirmsa Henry kättemaks“

Hirmus Henry on kuulus oma halva käitumise ja sõnakuulmatuse poolest. Tal on noorem vend Peter, keda ta kutsub Perfektseks Peteriks. Peteriga ei pahanda mitte keegi. Ta on igati eeskujulik ja aus laps. Kui Peter salaja kommi sööb või karjub, siis ema ja isa ei näe seda. Aga kui Henry seda teeb, siis tema vanemad saavad pahaseks ja saadavad karistusena ta oma tuppa. Henry tunneb, et see pole õiglane, et ainult tema on kogu aeg süüdi. Henry hakkab planeerima oma vennale kättemaksu. Ta tahab, et ta vend saaks samuti karistatud. Tema plaan hõlmab aeda, haldjaid ja ööd. Peter on väga kuulelik ja usaldab oma venda, just seda Henry kasutabki ära, kui oma vennale hirmus naljaka lõksu teeb.

Raamatus on veel teised peatükid: „Hirmsa Henry arvuti“ ehk lugu sellest, kuidas Henry kasutab arvutit ja „aitab“ oma peret.

„Hirmus Henry läheb tööle“ ehk, kuidas Henry oma isa tööl abiks on.

„Hirmus Henry ja saatanlik söögitädi“ ehk õpetlik jutustus sellest, miks tuleb hoolikalt jälgida seda, mida sööd.

Ilmunud: Egmont, 2017
Illustreerinud: Tony Ross

Loe Hirmsa Henry raamatuid e-raamatukogus ELLU.

Birgit Kirsipuu
Sääse raamatukogu juhataja