Andrus Kivirähk “Oskar ja asjad”

“Oskar ja asjad” on vahva raamat lasteaia lõpetanud Oskarist, kes saadetakse suveks maale vanaema juurde. Tema ema nimelt õpib Ameerikas ja isa peab suvel tööl olema. Poiss aga unustab oma telefoni koju ja on sellepärast kurb. Ta arvab, et nüüd pole vanaema juures kohe mitte kui midagi peale hakata. Teisi lapsi ta natuke pelgab ja ei taha nendega mängima minna. Oskar ei saa üldse aru, miks täiskasvanute arvates peaks ta nii kangesti tahtma koos võõraste lastega mängida. Aga mida siis ometi teha ja kuidas see aeg vanaema juures üle elada?

Oskar saab aga suure üllatuse osaliseks ja leiab peagi endale ikkagi uued sõbrad, seda vägagi huvitaval ja kummalisel moel. Ühtäkki on tal vanaema juures lausa põnev ning tegemist küllaga. Ka suhe vanaemaga muutub raamatu edenedes teistsuguseks ja hoopis paremaks kui varem.

Raamatus kohtume paljude erinevate ja toredate tegelastega. Tuleb välja, et pealtnäha täiesti tavalistel asjadel nagu näiteks triikraud ja peegel ja supipott ja riidekapp, on vägagi põnev elu ja mõttemaailm ning Oskaril on mõndagi, millest nendega rääkida ja mida koos teha. Kui palju huvitavat võime leida päris lihtsates asjades!

Kunstnik Anne Pikkovi pildid on lihtsad ja minimalistlikud, kasutatud on ainult kolme värvi, aga need täiendavad teksti ja sobivad raamatusse imehästi.

“Oskar ja asjad” on selline raamat, mis on tore lugemine lastele, aga pakub paljudes asjades mõtlemisainet ja äratundmisrõõmu ka täiskasvanutele.

***
Ilmunud: Film Distribution OÜ, 2015
Illustreerinud: Anne Pikkov

Leia raamat e-kataloogist ESTER.


Ketlin Rauk
Pääsküla raamatukogu raamatukoguhoidja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga