Kreetta Onkeli „Poiss, kes kaotas mälu“

12aastane poiss Ardo lebas pargis murul ja naeris. Siis äkki taipas ta, et ei mäleta midagi. Miks ta naeris? Kes ta on? Kus ta elab? Ta leiab taskust kirja, milles ema on palunud tal kella viieks koju tulla. Kus on kodu? Ardo tutvub Kimoga, kes ei tee alati vahet, mis on hea ja mis halb. Ardo koduotsingud on seotud armsate piltidega Helsingist, kus tegevus toimub.

„Ardo mõtles, miks paluvad inimesed vabandust alles siis, kui kõik on lõhutud ja midagi pole enam teha. „Vabandust“ on kõigest sõna, mille abil saab ennast keerulisest olukorrast välja vingerdada.“ (lk 53)

Ardo kodu- ja eneseotsingud kulgevad käänulisi teid mööda. Tihtipeale ei ole tal keerulisest hetkeseisust välja pääsemiseks muud abi võtta kui oskus jääda rahulikuks, julgeks ja ausaks. Kas ta sel moel jõuab koju või kuhugi mujale? Loo lõpp tuleb lugejal endal üles otsida.

Ilmunud: Tiritamm, 2019
Tõlkinud: Ave Leek