Kim Fupz Aakeson “Lõvitüdruk”

“Lõvitüdruk” on südamlik ja tore lasteraamat, kus on juttu väikesest tüdrukust nimega Louise. Louise on vaikne ja tagasihoidlik tüdruk, kellel pole sõpru, aga see-eest on tal midagi väga erakordset: nimelt lõvi! Kas tõesti saab korteris elaval tüdrukul olla päris lõvi? Louise on igatahes veendunud, et lõvi on tõeline. Lõvi on pealegi suurepärane sõber, kes aitab tal hakkama saada nii koolis kui ka kodus, kus ema tema jaoks aega ei leia.

Ühel päeval aga kõik muutub – tüdruku naabrusesse kolib elama tundmatu ja ohtliku olekuga mees. Tuleb välja, et see on Suurulukikütt! Nüüd peab Louise oma sõpra Lõvi tema eest iga hinnaga kaitsma. Selle kaitsmise käigus aga saab ta aru, et Lõvi ei olegi enam tema juures… ja hoopistükkis on ta leidnud endale teise, päris tõelise sõbra.

Lühike ja lihtne, aga sügava sisuga raamat, mis räägib unistustest, kujutlustest, igatsusest sõpruse ja armastuse järele. Sobib lugemiseks nii väikestele kui suurtele.

Raamatut soovitab ka Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Ilmunud: Päike ja Pilv, 2016
Illustreerinud: Julie Völk
Tõlkija: Eva Velsker

Leia raamat e-raamatukogust ESTER.

Ketlin Rauk
Pääsküla raamatukogu raamatukoguhoidja