Mara Maneru „Kuidas toimib inimkeha?“

Raamatu sissejuhatus ütleb, et see on mõeldud lugemiseks rahutule hingele, kes otsib pidevalt uusi teadmisi; väikesele teadushuvilisele, kes tahab kõike mõista; tillukesele tulevasele teadlasele või uudishimulikule lapsele, kes peeglisse vaadates esitab endale pidevalt küsimusi (lk 3).

Raamat annab lihtsalt, kuid detailselt seletusi keha toimimise kohta. Siit leiab vastused küsimustele: miks on inimesel naba; miks ihukarvad püsti tõusevad; miks ei ela inimesed igavesti; kuidas aju mind kontrollib ja mis teeb minust minu? Teksti toetavad skeemid, selgitavad pildid ja põnevad faktid, tänu millele saame teada, kus asub inimkeha väikseim luu ja et luud on viis korda tugevamad kui teras. Meile selgitatakse, miks haigutamine on nakkav ja et silmalihased liiguvad üle miljoni korra päevas.

Raamat tutvustab niisiis, kuidas toimib inimese keha, kuidas seda hoida ja kuidas olla terve, olles seega ka tõhusaks abimeheks lastevanematele, kes mõnikord ei leia laste miksidele vastuseid.

Ilmunud: Ühinenud Ajakirjad, 2021
Illustreerinud: Lola Maeso Fernández, Libsa arhiiv, Shutterstock, Getty Images