Larousse „Minu kehaatlas“

„Minu kehaatalas“ kirjastuselt Larousse on mõeldud natuke väiksematele uudishimulikele põnnidele. Raamatu avalehtedel selgitatakse toredasti meie erinevusi: ühed on pikad ja teised lühikesed; oleme erineva nahavärviga; meie silmad on erinevat värvi; mõnele meeldib koolis käia ja mõnele mitte. Aga igaühe hääl, silmad, käekiri, sõrmejäljed ja unenäod on maailmas ainulaadsed. Samas me kõik oleme loodud ja meie keha toimib ühtemoodi. Raamatust saab teada, kuidas meie keha areneb, kasvab ja vananeb. Raamat tutvustab, kuidas toimib inimese keha, kuidas seda hoida ja kuidas olla terve.

Raamatu lõpus on rubriik „Kõige-kõige…“ (lk 58-59) kõige põnevamate faktidega, näiteks: 25 aastat sinu elust kulub magamisele ja viis aastat unenägudele; inimene on 40aastaselt ära söönud üle kahe tonni kotlette; ühe kooliaastaga kirjutad sa üle viiekümne kilomeetri ja palju muid põnevaid fakte. „Mõisted“ (lk 60-61) all selgitatakse lühidalt, mis on geen, soolatüügas, värvipimedus ja paljud muud huvitavat. Rubriigist „Indeks“ (lk 62) aga leiad märksõnad ja vastava lehekülje raamatus, kus antud teemal juttu tuleb.

Raamatu suureks väärtuseks on tekste toetavad humoorikad pildid ja tuuakse ka näiteid loomariigist.

Ilmunud: Valgus, 2008
Illustreerinud: Benjamin Chaud ja Jérémy Clapin