Ellen Niit “Meil maal”

“Meil maal” on kõige pisematele mõeldud ilusate piltidega pappraamat Ellen Niidu värssidega. Raamatu teeb eriliseks asjaolu, et ilmselt mäletavad seda paljud praeguste laste vanemad enda lapsepõlvest – esmakordselt ilmus “Meil maal” 1985. aastal. Uus trükk on vanaga äärmiselt sarnane ning tekitab seega äratundmisrõõmu.

Raamat tutvustab lastele taluloomi. Tänapäeval ei pruugi paljud linnas elavad lapsed olla päriselt näinudki lehma, siga või lammast, seega on väga tänuväärne tutvuda nendega vähemasti raamatu vahendusel. Muidugi annavad palju juurde Ellen Niidu toredad värsiread. Näiteks: “Lehmad söövad rohtu suuga, tervitavad meid ammuuga: “Muu, ammuu! Kas tahad juua? Võime sulle piima tuua. Vasikas ja inimlaps kasvab piimast suuremaks.” (lk 1).

“Meil maal” sobib hästi lapse päris esimeste raamatute hulka. Raamat on tugev, vastupidavast papist ja värvilised pildid köidavad kindlasti põnnide pilku.

Ilmunud: Postimees Kirjastus AS, 2016
Illustreerinud: Lilian Härm