Tiina Hautala „Kentsakas kummitushärra“

Need, kelle meelest muuseumis käimine on igav, võiks kohe selle raamatu kätte võtta. Tegemist on päriselt olemas oleva muuseumiga. See on Vaasas asuv Pohjanmaa muuseum.

Lisaks ajaloolistele esemetele võib seal kohata palju muudki. Tõsi see on, et asjad on vitriinide taga peidus ja näpuga katsuda saab vaid väga vähest. See on ka põhjus, miks Kaarel just rõõmust ei hüppa, kui klassiga muuseumiekskursioonile minnakse, kuid iga vaheldus on teretulnud.

Hoolimata vähesest ootusest tuleb käik vägagi põnev ja salapärane. Selle eest hoolitseb üks stiilne vanem härrasmees, kes muuseumis ringi kolab. Küsimuseks jääb ainult see, et miks keegi teine teda ei näe.

Samadelt autoritelt saab eesti keeles lugeda veel üht vahvat kummituslugu „Köstri kummaline külaline“.

Ilmunud: Elust Enesest, 2022
Illustreerinud: Marjo Nygård