Anneli Jaeger “Vigurike mõtlusmatk”

Anneli Jaegeri “Vigurike mõtlusmatk” on justkui rännak inimese emotsioonide sisemaailma. Suure ja Väikse Vigurikuga Hispaanias matkates õpid nii mõnegi elulise tarkusetera, kuidas hoida ebaõnnestunud olukorras head tuju, kuidas säilitada rahumeelsust ja kuidas elus ettejuhtuvaid takistusi ületada

Raamat on justkui meditatiivne matk, mis õpetab lugejale, et positiivne ellusuhtumine on hädavajalik nii matkal kui ka igapäevaelus. Mind hämmastas lugedes see, kuidas autor läbi seiklusrohkete lugude mind taas lapseks võlus. Samuti nautisin Triinu Noormetsa illustratsioone, mis loole elu sisse puhusid.

Olen äärmisel tänulik, et just selle teose lugemiseks valisin ning soovitan seda teha ka kõigil seiklust taga ajavatel lugejatel. Nii nagu autor, soovitan ka mina raamatu sündmusi koos lapsega arutleda ja analüüsida. Vanusepiirangut ma lugemiseks ei määraks, sest raamat sobib igas vanuses lugejale. Aga ole lugedes ettevaatlik, sest raamatul on hingele noorendav mõju!

Ilmunud: Autorfest, 2022
Illustreerinud: Triinu Noormets