Zane Zusta „Öku otsib kodu“

Mida tunneb ja teeb üks mänguasi kui avastab, et on pärast puhkust võõrasse riik maha unustatud? Just sellest räägib Zane Zusta raamat „Öku otsib kodu“.

Kris on väike poiss Lätist, kelle lahutamatu kaaslane on mänguöökull nimega Öku. Jõudes reisilt tagasi koju, ei leia Kris aga Ökut kusagilt. Samal ajal asub kadunud Öku kaugel Itaalias retkele, mis on täis raskeid katsumusi, eneseületust ning uusi sõpru. Kõik selle nimel, et oma kalli Krisi juurde koju tagasi jõuda.

„Öku otsib kodu“ põhineb tõestisündinud lool – nimelt kadus Itaalias mitu aastat tagasi ära autori poja kaisuloom. Kuigi sel puhul polnud lõpp õnnelik, saadi inspiratsiooni Öku tegelaskuju loomiseks. Raamatu teeb eriliseks see, et lõpuosast leiab soovitused ja nõuanded, mida teha ära eksimise korral. Lisaks on tagakaane siseküljel pappnukuteater, et laps saaks Öku seikluseid ise läbi mängida.

Ilmunud: Rahva Raamat, 2022
Illustreerinud: Evija Timma-Novika
Tõlkinud: Ilze Tālberga

Yvonne Bikejev