Irene Verdú „Kiri“

Mis võib juhtuda kui postiljoni kotist läheb kaotsi kiri? Mis saab kirjast, millel puudub saatja ja saaja? Kas parem on olla üksildane või proovida ikkagi leida sõpru, kuigi on hirm pettuda?

Ühel päeval saab pahur ja üksik Härra Kass kirja, milles on ainult üks lause „Ma armastan sind”. Kirjal puudub saatja ja seega otsustab eraklik kass välja uurida, kes on talle need kaunid sõnad kirjutanud. Oma otsingul aitab ta erinevaid loomi ja linde, kes kõik vajavad abi. Sõpra leidmata ja abistamise eest tänu saamata pöördub ta pettunult koju tagasi. Kodus ootab aga teda suur üllatus.

See on lugu lahkuse, abivalmiduse ja sõpruse olulisusest.

Kaunite ja värviküllaste illustratsioonidega ning vähese tekstiga raamat sobib nii mudilastega koos uudistamiseks ja neile ettelugemiseks kui ka algajatele lugejatele iseseisvalt lugemise harjutamiseks.

Ilmunud: Tammerraamat, 2023
Illustreerinud: Verònica Aranda