Bengt Fredrikson, Andreas Palmaer „Asjad, mida (peaaegu) keegi ei tea“

Kes on huvitatud põnevatest faktidest, siis selles raamatus nendest puudust ei tule. Igal lehel on kirjas üks vähetuntud nähtus või väide, mille juures ka kohe lühike selle tausta avav kirjeldus. Kõik faktid on raamatus jaotatud mugavalt kategooriatesse, muuhulgas kuritegudest ja reisimisest kuni hirmu ja ehitisteni.

Näiteks saab raamatust teada, et:

• aasta 536 oli maailmas kõige hullem aasta;
  • üks lind oskab lennata tagurpidi;
  • katkine tualett uputas allveelaeva;
  • Ameerikas sai beebisid postiga saata…

…ning veel palju muud huvitavat!

Mõni raamatus toodud fakt on ka selline, mida saab ise järele katsetada. Näiteks kas ninast kinni hoides ei saa tõepoolest ümiseda? Või hoopis mõõta ennast hommikul ja õhtul ning selgitada välja, kas hommikul on ikka inimene pikem kui õhtul. Keerulisem võib olla kontrollida enda võimet unenägude üle otsustada, kuid raamatus on selgitus ka selle kohta.

Raamatust leiab midagi uut ja üllatavat ilmselt igaüks, kes selle kätte võtab. Igal lehel on ka illustratsioonid – olgu selleks siis mõni teemakohane pildike või vahva muster.

Ilmunud:  Egmont, 2022
Tõlkinud: Kadi-Riin Haasma

Leia raamat e-kataloogist ESTER.

Yvonne Bikejev
Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja