Lille Roomets „Mina ja August“

Raamat viib lugeja 1930. aastatesse, mil peategelane Heinrich noor koolipoiss on. Ajad on küll teised, kuid paljude probleemidega on võimalik praegugi samastuda – teemadeks on sõprussuhted, esimene armumine, põlvkondade vahelised erinevused ja palju muud. Nagu paljud noored, unistab ka Heinrich paremast elust kodust eemal.

Heinrich liitub noorkotkastega, kuid tema isa selle üle ei rõõmusta. Üldse tunneb Heinrich, et valmistab isale igal moel pettumust. Kõrvalt näeb ta aga, kuidas sõbra Augusti pere tema omast erineb – seal tähistatakse erinevaid tähtpäevi ja ollakse teineteise vastu lahked, Heinrichi isa on aga nõudlik ning karm kõigi suhtes, olulisel kohal on töö tegemine. Heinrichi peres tekivad pinged ka siis, kui noormees kooliõe Elviiraga rohkem aega hakkab koos veetma.

Teose teeb eriliseks vabavärss, milles kogu raamat kirjutatud on. Mina jäin lugemiselamusega väga rahule ning usun, et teos võiks meeldida nii noortele kui ka vanematele lugejatele.

Ilmunud: Hea Lugu, 2023

Leia raamat e-kataloogist ESTER