Annalisa ja Marina Durante „Kunst joonistada loomi“

Kui sulle meeldivad linnud, loomad ja lisaks armastad joonistamist, siis see raamat on justkui sulle loodud. Raamatust leiad üle 30 erineva looma, linnu ja putuka joonistamise õpetuse.

Alguses saad teada joonistamise ja värvimise tehnikatest. Eraldi peatükid on sellest, kuidas joonistada karvu ja sulgi ning kuidas näevad välja loomade silmad.

Iga looma juures on lühike kirjeldus – kui suured nad on, mida nad söövad ja kus neid näha võib. Üksikasjalikult õpetatakse looma visandama, täiustama ja värvima.

Peatükkide juures on lisapilt loomast või linnust teises asendis, mida võib samuti proovida järgi joonistada. Lisaks saab informatsiooni kirjeldatud loomadega sarnaste liikide kohta, näiteks on välja toodud erinevad oravlased, pardid ja troopilised linnud.

Joonistused on pisut muinasjutulikus stiilis, nunnud ja täiesti realistlikku looma nende järgi tõenäoliselt ei joonista, aga toredad ja rõõmsad tegelased saab joonistusplokki kindlasti.

Ilmunud: Koolibri, 2023
Tõlkinud: Ille Saar