Roald Dahl „Matilda“

Mõnikord tundub, et maailmas on ebaõiglust lubamatult rohkem kui õiglust. Ja mõnikord, et rumalust on rohkem kui tarkust. Tegelikult valitseb alati tasakaal, headus tuleb lihtsalt üles leida. Matilda seda oskab.

Matilda Koirohi on väike, aga usin 5-aastane tüdruk. Tal on ema, isa ja vanem vend, kuid oma peres ei näita keegi ta vastu hoolivust üles. Härra ja proua Koirohu arvates ei tohiks olla väikeseid tüdrukuid kuulda ega näha. Seega ei pööra nad Matildale kunagi tähelepanu. Nad ei pane isegi tähele, et Matilda on kõige targem 5-aastane terves maailmas – ta on lugenud läbi kogu raamatukogu ning ka peast arvutamine ei valmista talle mingit raskust, ükskõik kui suurte numbritega. Lisaks ei kannata Matilda ülekohut ning peab tihti mõtlema välja trikke, millega oma õelad vanemad üle kavaldada.

Õnnetuseks tuleb välja, et ka kohalikku kooli valitseb suur ja vihane direktriss preili Sõnniste. Preili Sõnniste vihkab lapsi kogu südamest, kuid lisaks lastele meeldib talle kiusata ka õpetajaid, eriti lahket ja heatahtlikku klassijuhatajat preili Mett. Kooli päästmine ei ole kindlasti mitte lihtne ettevõtmine, kuid väike ja andekas Matilda ei lase end hirmutada ja võtab kasutusele erakordsed meetmed.

Geniaalse lastekirjaniku Roald Dahli „Matilda“ on fantastiline ja humoorikas jutt igale vanusele. Kohati hirmutav ja tihtipeale vihastav, kuid äärmiselt kaasahaarav lugu väikesest Matildast on tõeline lastekirjanduse klassika. Suurte plaanidega Matilda oskab meisterlikult pugeda iga noore lugeja hinge ning innustab meid kõiki enda eest seisma, ükskõik kui suured või väikesed me ka ei oleks.

***
Ilmunud: Draakon & Kuu, 2013
Illustreerinud: Quentin Blake
Tõlkinud: Leelo Märjamaa

Roald Dahl „Matilda“ e-kataloogis ESTER

Kaisa Siimann

Sõle raamatukogu raamatukoguhoidja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga