Ilmar Tomusk „Hundi sõbrad“

Käes on jõulud ning metsaelanikud peavad samuti pidupäeva – jagavad kingitusi ning veedavad aega oma peredega. Lauad on head-paremat täis ning tuju hea. Hunt saab jõulukingituseks uisud, mida ta endale juba ammu oli soovinud. Ja nüüd tema unistus täituski! Talv on lumine ning järve katab jää ja nii lähebki Hunt oma uiske proovima. Siis aga juhtub õnnetus ja hunt kukub valusasti jääle, vigastades oma jalga.

Raamat räägib tõelisest sõprusest ning peab kinni vanasõnast „Sõpra tunned hädas“. Hundil paistab metsas olevat palju sõpru, keda ta aidanud on, nagu sõbrad ikka teevad. Nüüd kutsub hunt neid omakorda hädas appi. Ta on väga kurb, tema jalg on valus ning kodus kindlasti kõik juba muretsevad. Abi jõuab temani hoopis üllatavast kohast ja hundile saab selgeks, kes on tema tõelised sõbrad ning kes mitte.

Kirjastus Tammerraamat, 2018
Illustreerinud: Catherine Zarip