Ilmar Tomusk „Vapper siil“

Siilipere lugu sobib imehästi septembrikuusse, kui koolitee nippe ja ohte peavad selgeks õppima nii väikesed koolilapsed kui ka siilid.

Siiliisa ja siiliema elavad mõnusas pesas ilusa sirelipõõsa all. Nende lastel Sipsul ja Tripsul on kätte jõudnud aeg esimest korda kooli minna. Kool asub teisel pool jalgrada kolme kase all ja isa on nõus lastele teekonda tutvustama. Ema pakib kaasa väikese eine ja asutaksegi teele. Siilipere ehmatuseks on vahepeal kooliteele ehitatud lai magistraal, millest kuidagi üle ei saa. Julguse kokku võtnud, proovivad siilid joostes teed ületada. Et otsasõitu ära hoida, teeb isasiil end hästi suureks ja nii märkabki teda ohtliku auto juhi väike tütar. Juht aitab loomakesed üle tee ja palub linnapeal, oma lapsepõlvesõbral, ehitada väikeste loomade jaoks tee alla tunnel.

Catherine Zaripi meisterlikud soojades sügistoonides illustratsioonid on raamatus väga olulisel kohal, rõõmustades vahvate detailidega väikeseid ja suuri lugejaid.

Ilmunud: Tammerraamat 2020
Illustreerinud: Catherine Zarip

Leia raamat e-kataloogist ESTER.

Ly Mere
Pirita raamatukogu raamatukoguhoidja