Aidi Vallik “Paremad palad”

Pauka ja Roi on kaks koera, kellele peremees on just toidu ette pannud. Kummalgi on oma kauss, toit seal sees täpselt ühesugune. Aga… mõlemale tundub, et sõbra kausis on hoopis paremad palad. Teise toit ka lõhnab paremini! Nii vahetavad kutsad kausid ära. Vahetusega on nad rahul, sest teise toit maitsebki paremini kui enda oma. Ühel hetkel aga mõtlevad mõlemad, et enda toit oli vist tegelikult ikka maitsvam. Jälle vahetavad Pauka ja Roi oma kausid. Sööki on aga kaussides ikka veel üle ka siis, kui koertel kõht täis on saanud. Mida sellega teha? Ja mis saab parematest paladest siis, kui mõlemad koerad kausside juurde tukkuma on jäänud?

“Paremad palad” kuulub sarja „Loen ise!“, mida kirjastus Päike ja Pilv annab välja koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega ja Eesti Kultuurkapitali toel. Sari on jaotatud nelja astmesse ehk nelja sammu lugema õppimise teel. “Paremad palad” kuulub 4. sammu alla ja peaks sobima seega lastele, kelle kohta võib öelda järgmist: “Olen tubli lugeja, loen kirjatähtedes pikemaid sõnu, keerukamaid lauseid, pikemat lugu.” (sammude selgitused leiab sarja raamatute tagakaanelt). Ette lugemiseks sobib muidugi ka juba neile, kes veel lugeda ei oska.

Ilmunud: Päike ja Pilv, 2015
Illustreerinud: Marja-Liisa Plats