Holde Kreul “Mina ja minu tunded”

Raamat kuulub õpetlikku sarja “Emotsionaalsest arengust lastele 5+”, mida annab välja kirjastus Koolibri. Selles raamatus keskendutakse erinevatele tunnetele ja antakse nõu, kuidas nendega toime tulla. Kuidas ma käitun, kui olen rõõmus? Aga kuidas siis, kui olen hoopis hirmul või solvunud ja vihane? Mis on armukadedus? Mida ma saan teha, kui olen oma käitumisega kedagi solvanud või haiget teinud? Juttu on ka sellest, miks on hea ja vajalik oma tundeid välja näidata. Rõhutatakse, et tundeid ongi igasuguseid ja see on igati normaalne, need kuuluvad meie juurde samamoodi nagu näiteks käed või nina.

Värvikad ja lõbusad pildid on raamatusse joonistanud mitme teise sama sarja raamatu autor Dagmar Geisler.

Samas sarjas on ilmunud veel ka “Mida teha vihaga?” (2020), “Mida teha kurbusega?” (2020) ning “Minu keha kuulub mulle” (2021). Sarja soovitab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Igas raamatus on ka juhised täiskasvanutele mõtisklemiseks ja koos lapsega raamatu üle arutlemiseks.

Ilmunud: Koolibri 2021,
Tõlkinud: Eve Sooneste