Liis Sein “Maruvahva lasteaed”

“Maruvahva lasteaed” sobib imehästi ettelugemiseks nendele lastele, kellel on lasteaiatee alles ees või kes on seda alles äsja alustanud. Raamatu peategelased Harald ja Freia ongi kolmeaastased kaksikud, kes on äsja hakanud lasteaias käima. Mõlemad on just sellised nagu selles vanuses lapsed ikka ja natuke pelgavad lasteaeda, kuid näevad peagi, et seal on väga vahva, õpetaja võtab nendega ette palju toredaid tegevusi ja nad leiavad endale ka arvukalt uusi sõpru.

Raamatus kajastatakse lasteaiapäeva tavapäraseid tegevusi: hommikuringi, jalutamist, lõunatamist, lõunauinakut, meisterdamist-joonistamist. Muidugi kuuluvad lugude juurde ka väikesed vingerpussid ja naljakad juhtumid, nii et igas loos on midagi lõbusat ja midagi veidi õpetlikku. Samuti on raamatus mitmesuguseid soovitusi, näiteks selle kohta, mismoodi teha iga lasteaiapäev toredaks või miks on oluline käsi pesta. Lisaks leiame siit soovitusi meisterdamiseks ning küsimusi, mis võimaldavad vanemal koos lapsega igasuguste asjade üle arutleda.

Raamat on ilmunud koostöös lasteklubiga Väike Päike ning seda soovitab ka Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Ilmunud: Tammerraamat, 2021
Illustreerinud: Elina Sildre