Dagmar Geisler “Minu keha kuulub mulle”

Kirjastus Koolibri on hakanud välja andma väga õpetlikku raamatusarja “Emotsionaalsest arengust lastele 5+”, kus kajastatakse erinevaid tundeid ja muud olulist, näiteks kannab antud raamat pealkirja “Minu keha kuulub mulle”. Siin on juttu sellest, kuidas laps ise saab kehtestada kehalisi piire ehk et ta ei pea iial laskma end kellelgi puutuda, kui ta seda ei taha. Näiteid on toodud igapäevasest elust ja olukordadest: ema või isa süles on mõnus olla, samuti on mõnikord vahva sõpradega hullata ja üksteist kõditada, aga me ise otsustame, kas ja kes meid puudutada võivad. Ja et ei ole sugugi lõbus, kui keegi vägisi kinni hoiab, märja ja matsuva musi annab või liiga pööraselt kõditama kipub. Lapsele antakse näpunäiteid, mida öelda ja teha, kui ta ei soovi, et teda puututaks: “Ära tee, ära puutu mind! Ma ei taha.” Samuti selleks puhuks, kui ta ise ei soovi teist inimest puudutada: “Ei, mulle ei meeldi sind puutuda! Ma ei taha!” Soovitusi jagatakse ka selleks puhuks, kui teine inimene ikka ei kuula ja omatahtsi edasi tegutseb.

Raamatus on autori enda värvilised ja väga ilmekad illustratsioonid.

Samas sarjas on ilmunud veel ka “Mida teha vihaga?” (2020), “Mida teha kurbusega?” (2020) ning “Mina ja minu tunded” (2021). Sarja soovitab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Igas raamatus on ka juhised täiskasvanutele mõtisklemiseks ja koos lapsega raamatu üle arutlemiseks.

Ilmunud: Koolibri, 2021
Illustreerinud: Dagmar Geisler