Kertu Sillaste „Pisikeses majas“

Elasid kord loomad. Päris kenasti elasid, kuni pidid tormi eest varjuma pisikesse majja. Sealgi läks eluolu algul hästi, kuid mõne aja pärast hakkasid loomad teineteisega tüli kiskuma ja halvasti käituma. Ikka üks kiusas teist, teine naksas kolmandat ja kolmas puksis neljandat. Elevant tammus tagatipuks veel kõigi varvastel!

Nii ei ole ju võimalik elada! Mis oleks aga lahendus? Võib muidugi kolida mujale, hakata nutma või vihastada veel rohkem… Aga võib ka natukeseks aja maha võtta ja siis heade sõnade abil kõik pahandused ära klaarida. Lohutada, andeks anda ja leppida, sest sõbralikke ja lahkeid loomi mahub ka pisikesse majja palju.

Loo on jutustanud paljusid toredaid sõnu ja vahvat kila-kola kokku seades Kertu Sillaste. Raamat innustab loovust nii väikeses kui suures lugejas ja annab väärt ideid, kuidas ka tarbetule pudile saab hinge sisse puhuda ja luua midagi kaunist.

„Pisikeses majas“ on tõlgitud ka võru keelde ja seda saab kuulata audioraamatuna veebilehel Helüait.

Ilmunud: Päike ja Pilv, 2022
Illustreerinud: Kertu Sillaste