Einat Tsarfati „Võib veel hullem olla“

See on väike raamat suurtest seiklustest. Raamat räägib kahest sõbrast ja merehädalisest George’ist ja Albertinist. Sõbrad seilavad suurel ookeanil laevast järele jäänud parvel. Nad on täielikud vastandid: Albertini on nukrameelne, George on aga parandamatu optimist ehk üks neist inimestest, kelle klaas on alati pooltäis. Albertini kurdab lõpmatult nende raske saatuse üle. George ei jää aga norutama ning ütleb kaaslasele: „Võib veel hullem olla!“. Ja vastuseks otsustab justkui mingi üleloomulik jõud (raamatu autor, loomulikult) teda proovile panna. Sõprade seiklused muutuvad aina fantastilisemaks – lendavad kalad, laulvad näkineiud ja teised vembukad olendid püüavad nende päeva rikkuda, kuid George ei anna alla ja jääb ikka muretuks ja rõõmsameelseks.

Raamatus on vähe teksti, kuid palju erksaid ja naljakaid pilte, mis suurepäraselt illustreerivad selle raamatu sisu. Soovitan lugeda lastel ja täiskasvanutel, kes soovivad enda stressitaluvust natuke parandada selle humoorika loo abil.

Ilmunud: Ühinenud Ajakirjad, 2022
Illustreerinud: Einat Tsarfati