Johanna-Iisebel Järvelill „Leo ja hambauss“

Leo on kommimaias väike poiss. Ühel päeval kuuleb ta sõbralt, et kui palju kommi süüa, võivad ta suhu hambaussid tulla. Oh õudust – muidugi sülitab Leo kohe kommi välja! Aga enda üllatuseks ei näe ta elukaid kuskil kommi peal. Kes need hambaussid sellised siis on?

Jutt hambaussidest on pannud Leo kahtlema, kas ta ikka peseb hambaid korralikult ning ta võtab eesmärgiks teada saada, millised hambaussid välja näevad. Kas nad on sama suured kui boamaod? Väikesed nagu röövikud? Või hoopis sarnanevad vihmaussidele?

„Leo ja hambauss“ on vahva õpetlik looke, mis juhib laste tähelepanu hammaste hügieenile. Raamatus on lõbusad ja värvilised pildid, mille on teinud illustraator Kristina Tort. Varasemalt on J.-I. Järvelille ja K. Torti koostöös ilmunud Leo tegemistest ka raamat „Leo ja ninakoll“.

Ilmunud: Varrak, 2023
Illustreerinud: Kristina Tort

Yvonne Bikejev
Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja