Jess Wade „Nano: väga vägev teadus väga, väga väikesest“

Jess Wade raamat „Nano“ selgitab lastele, et kõik on tehtud millestki, aga viis asjade tegemiseks muutub väga kiiresti – alates materjalidest kuni teaduse ja tehnoloogiani, mida selleks kasutatakse. See on raamat ühest uuest loodus- ja täppisteaduse valdkonnast – nanotehnoloogiast.

Raamatus tutvustatakse lastele, mis see nanotehnoloogia on, milliseid materjale see teha võimaldab ning kuidas see inimkonnale kasulik on. Autor selgitab lastele ka seda, et tegemist on väga uue valdkonnaga ning uurida on selles veel palju. Teksti toetavad väga ilusad ja mahedad Melissa Castrillóni illustratsioonid.

Soovitan raamatut lugeda teadmishimulistel lastel, aga miks mitte ka täiskasvanutel, kes nanotehnoloogiast mitte midagi ei tea. Raamatus avastab nanotehnoloogiat väike tüdruk, aga teos sobib lugemiseks nii poistele kui ka tüdrukutele. Tekst ja illustratsioonid aitavad lastel raamatut paremini mõista. Jess Wade on teadlane ning teab, millest kirjutab. Ta on osanud keerulise teaduse lastele mõistetavasse keelde panna.

***
Ilmunud: Argo, 2021
Illustreerinud: Melissa Castrillón
Tõlkinud: Triin Olvet

Jess Wade „Nano: väga vägev teadus väga, väga väikesest“ e-kataloogis ESTER

Triinu Rannaäär

Eestikeelse kirjanduse osakonna raamatukoguhoidja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga